Artykuły 2017

INAUGURACJA SZKOŁY FORMATOREK ZAKONNYCH
W poniedziałek, 9 października 2017 roku w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini rozpoczęły się zajęcia dziewiątej już edycji dwuletniej Szkoły Formatorek Zakonnych, prowadzonej przez Polską Prowincję Salwatorianów, w porozumieniu z Konferencją Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.
Poświęcenie pomnika śp. Ks. Prof. Tadeusza Stycznia
W sobotę 7 października 2017 r. w klasztorze salwatorianów w Trzebini odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika śp. księdza profesora Tadeusza Stycznia SDS. Wzięli w niej udział salwatorianie z różnych wspólnot Polskiej Prowincji Salwatorianów (m.in. postulator generalny salwatorianów ks. Adam Teneta z Rzymu), członkowie rodziny Księdza Profesora, jak również przedstawiciele Instytutu Jana Pawła II KUL, na czele z dyrektor Instytutu prof. Agnieszką...
RMS: To był Dobry czas...
18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 września to dni, kiedy to młodzi studenci odpowiedzieli na zaproszenie Rektora wszystkich rektorów i udali się w nasłuchującą i przemawiającą przestrzeń Tatr. Słowo, człowiek, góry, dar i oczywiście ojcowie salwatorianie - to słowa, będące częścią składową każdego dnia.
SOP: Bóg, Salwatorianie, Przygoda i Pasja!
…Tak w skrócie można opisać, na czym polega rola animatora. W dniach od 22 do 23 września 2017 r. w Krakowie, rozpoczęliśmy kolejną edycje kursu dla animatorów. Animować to znaczy „pobudzać, zachęcać, ożywiać”. Takie też zadania stawia przed swoimi animatorami Salwatoriański Ośrodek Powołań.
CFD: Inauguracja Szkoły Wychowawców
W poniedziałek, 25 września 2017 r., w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, rozpoczęły się zajęcia kolejnej edycji Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. W ciągu dwóch lat, do maja 2019 r., osiemdziesięciu jej uczestników, jeśli Bóg pozwoli, weźmie udział w dziesięciu pięciodniowych sesjach formacyjnych (pierwsza potrwa do 29 IX) i dwóch seriach ośmiodniowych rekolekcji lectio divina. W inauguracji dwuletniej formacji wzięli udział abp Grzegorz...
Albania: Z Bogiem w nowy rok
Tegoroczne wakacje - niestety, jak zwykle - szybko dobiegły końca. Słoneczne i upalne miesiące upłynęły albańskim dzieciom obfitując w wiele atrakcyjnych wydarzeń. Na długo w pamięci pozostaną gry i zabawy podczas emocjonujących spotkań z polskimi wolontariuszami z WMS Salvator. W tym roku wolontariat gościł w lipcu na północy Albanii w Kopliku oraz na przełomie sierpnia i września w Bilaj.
Na Koniu do Boga
W dniach od 16 do 17 września 2017 roku obyła się IX Archidiecezjalna Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni, pielgrzymka Środowiska Koniarzy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Łozinie. Przybyło 9 zaprzęgów i 12 koni wierzchowych.
Ligoniowy laur dla Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy
W dniu 20 września br. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbyła się uroczystość wręczenia XLIV Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia. Tegorocznymi laureatami zostali: Małgorzata Mańka-Szulik z Zabrza, Maria Dragon z Opola oraz Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
Habilitacja ks. dra Romana Słupka SDS
W dniu 14 września br., Rada Wydziału Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, po zapoznaniu się z dokumentami w głosowaniu tajnym, jednomyślnie podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego nauk teologicznych ks. doktorowi Romanowi Słupkowi SDS.
Dać świadectwo
Po rocznej pracy w Albanii, brat Jakub Rychlewski SDS miał okazję podzielić się doświadczeniem tej pracy z innymi. Na zaproszenie ks. Dariusza Cieszyńskiego, proboszcza swojej rodzinnej parafii pw. MB Różańcowej w Serocku Pomorskim, 10 września 2017 r. spotkał się ze swoimi krajanami.
Strona 5 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010