Aktualności

Trzebnica: Uroczystości Jadwiżańskie
15 października br. uroczystą Mszą św. w bazylice św. Bartłomieja i św. Jadwigi Śląskiej został oficjalnie zakończony Rok Jadwiżański w archidiecezji wrocławskiej. W uroczystości wzięło udział wielu biskupów, przełożonych wielu zakonów i zgromadzeń męskich i żeńskich, a także przedstawiciele rządu, władz samorządowych i lokalnych.
RMS: Rekordowy kurs animatorów
Po rekordowym w ilość uczestników forum można było spodziewać się bogatego we frekwencję kursu animatorów i tak też było. W dniach od 6 do 8 października br., ponad 45 osobowa grupa młodych ludzi z różnych stron Polski (m.in. Bielska Białej, Obornik Śląskich, Warszawy, Trzebnicy, Gryfina, Mikołowa i wielu innych), odkrywała swój talent bycia liderem. Tak spotkanie opisuje jedna z uczestniczek:
WSD: Salwatoriańskie Studio w Wieży
W dniu 11 października 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie zostało poświęcone Salwatoriańskie Studio w Wieży. Od lutego br. trwały przygotowania, planowanie i prace, przy czynnej pomocy ks. Piotra Ryby SDS ze studia Katolik, aby w miejscu starego radia, w wieży naszego seminarium, powstało studio nagrań.
SOP: Spotkanie Młodych w Trzebini
Salwatoriańskie Spotkanie Młodych w Trzebini na dobre wpisało się w kalendarz salwatoriańskich spotkań. Tradycyjnie już we wrześniu, młodzież z różnych stron Polski zgromadziła się w Trzebini k. Krakowa, by nie tylko podsumować czas wakacji spędzonych u boku salwatorianów, ale przede wszystkim wspólnie się modlić, pogłębić swoją wiarę, a także poczuć ducha wspólnoty, radości i pasji.
WSD: Inauguracja roku akademickiego
W dniu 11 października br. w WSD w Bagnie miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Biskup prof. dr hab. Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.
INAUGURACJA SZKOŁY FORMATOREK ZAKONNYCH
W poniedziałek, 9 października 2017 roku w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini rozpoczęły się zajęcia dziewiątej już edycji dwuletniej Szkoły Formatorek Zakonnych, prowadzonej przez Polską Prowincję Salwatorianów, w porozumieniu z Konferencją Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.
Poświęcenie pomnika śp. Ks. Prof. Tadeusza Stycznia
W sobotę 7 października 2017 r. w klasztorze salwatorianów w Trzebini odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika śp. księdza profesora Tadeusza Stycznia SDS. Wzięli w niej udział salwatorianie z różnych wspólnot Polskiej Prowincji Salwatorianów (m.in. postulator generalny salwatorianów ks. Adam Teneta z Rzymu), członkowie rodziny Księdza Profesora, jak również przedstawiciele Instytutu Jana Pawła II KUL, na czele z dyrektor Instytutu prof. Agnieszką Lekką-Kowalik....
RMS: To był Dobry czas...
18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 września to dni, kiedy to młodzi studenci odpowiedzieli na zaproszenie Rektora wszystkich rektorów i udali się w nasłuchującą i przemawiającą przestrzeń Tatr. Słowo, człowiek, góry, dar i oczywiście ojcowie salwatorianie - to słowa, będące częścią składową każdego dnia.
SOP: Bóg, Salwatorianie, Przygoda i Pasja!
…Tak w skrócie można opisać, na czym polega rola animatora. W dniach od 22 do 23 września 2017 r. w Krakowie, rozpoczęliśmy kolejną edycje kursu dla animatorów. Animować to znaczy „pobudzać, zachęcać, ożywiać”. Takie też zadania stawia przed swoimi animatorami Salwatoriański Ośrodek Powołań.
CFD: Inauguracja Szkoły Wychowawców
W poniedziałek, 25 września 2017 r., w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, rozpoczęły się zajęcia kolejnej edycji Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. W ciągu dwóch lat, do maja 2019 r., osiemdziesięciu jej uczestników, jeśli Bóg pozwoli, weźmie udział w dziesięciu pięciodniowych sesjach formacyjnych (pierwsza potrwa do 29 IX) i dwóch seriach ośmiodniowych rekolekcji lectio divina. W inauguracji dwuletniej formacji wzięli udział abp Grzegorz R...
Strona 1 z 8

Archiwum aktualności

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010