Wydarzenia

Elbląg: Dla Piotra…
Stowarzyszenie Lepszy Elbląg, będący częścią parafialnego ośrodka nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS, zorganizowało charytatywny turniej halowej piłki nożnej z przeznaczeniem dla Piotrka Dłuszczakowskiego.
Szkoła dla Salwatoriańskich Formatorów im. O. Franciszka Jordana
W Rzymie w dniach od 19 lutego do 6 marca br. miała miejsce czwarta sesja dwuletniej Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich O. Franciszka Jordana. Tym razem sesja została podzielona na dwie części. Pierwsza część dotyczyła pomocy osobom słabym i małoletnich. Druga część była kontynuacją programu Szkoły.
Spotkanie Braci Salwatorianów
Od 14 do 16 lutego 2020 roku odbyło się w Trzebnicy prowincjalne spotkanie braci zakonnych. Tegorocznym hasłem były słowa: Maryja i posłuszeństwo brata zakonnego.
Elbląg: Ośrodek im. ks. Mieczysława
Parafianie oraz duszpasterze parafii św. Brata Alberta w Elblągu powołali Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS.
RMS – rekolekcje zimowe
Ostatni turnus „Zimy z RMSem” to rekolekcje w Międzybrodziu Bialskim. Odbyły się w dniach od 10 do 16 lutego br. Młodzież z województw dolnośląskiego i mazowieckiego miała okazję pogłębiać swoją wiarę w temacie „Eucharystia i życie”.
WMS: Poszukujący na maxxa
W dniach od 7 do 9 lutego, w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, odbyło się drugie w tym roku formacyjnym Spotkanie Ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salvator.
Trzebnica: Koncert dla Frania
W dniu 2 lutego 2020 roku ks. Marek Sawicki wraz z młodzieżą, zorganizował charytatywny koncert kolęd w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.
Kraków: Synod prowincjalny u Salwatorianów
W dniu 10 lutego 2020 roku w Krakowie rozpoczął się XIII Synod Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Do udziału zostali zaproszeni superiorzy wszystkich salwatoriańskich wspólnot, których członkowie należą do prowincji, położonych w Polsce i w kilkunastu krajach.
Trzebnica: Weekend Alpha
Dnia 1 lutego 2020 r., w jednej z sal parafialnych przy parafii św. Bartłomieja i św. Jadwigi w Trzebnicy, odbył się tzw. Weekend Alpha. Wydarzenie miało związek z cyklem spotkań organizowanych już po raz drugi przez wspólnotę „Owczarnia” – wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, działającą przy parafii św. Bartłomieja i św. Jadwigi w Trzebnicy.
RMS: Rekolekcje zimowe
W dniach od 21 do 26 stycznia 2020 r. w Zakopanem odbyły się rekolekcje zimowe. W spotkaniu wzięło udział prawie 40 osób z województw śląskiego i warmińsko – mazurskiego.
Strona 6 z 180