Wydarzenia

Trzebnica: Odpust św. Bartłomieja i obchody 800-lecia konsekracji Bazyliki
Jak z wieloma Bożymi dziełami, także to zaczęło się w ciszy. Adoracja w milczeniu trwająca od 16 sierpnia stanowiła duchowe zaplecze przygotowania na nadchodzące uroczystości. Dzień i noc osoby, które wyraziły do tego gotowość, czuwały przed Najświętszym Sakramentem.
Międzywodzie: Jubileusz s. M. Goretti SDS
W niedzielę 18 sierpnia, w kaplicy Domu Zakonno-Rekolekcyjnego Salwatorianów w Międzywodziu, miała miejsce piękna uroczystość. Siostra Maria Goretti Guziak salwatorianka, obchodziła jubileusz 60. lat profesji zakonnej.
Studio Katolik: Rozwój dla ewangelizacji
Dnia 11 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Klary – patronki telewizji, w Studiu Katolik miało miejsce uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń. Poświęcenia dokonał Prowincjał ks. Józef Figiel SDS. Po wielu miesiącach prac budowlano-remontowych światło dzienne ujrzało nowe profesjonalne studio filmowe oraz nowe pomieszczenia biurowe i montażowe.
Bielsko-Biała: Pielgrzymka z Duchem do Matki
Zakończyła się XXVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Trwała od 6 sierpnia do 11 sierpnia. W Częstochowie pątników powitał nas bp Piotr Greger, który później przewodniczył Mszy Świętej i głosił Słowo Boże.
Trzebnica: Gość z Rzymu
W niedzielę dnia 11 sierpnia 2019 roku parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi Śląskiej gościła wikariusza generalnego Salwatorianów ks. Adama Tenetę, który od kilkunastu lat pracuje w Rzymie i jest postulatorem generalnym. Prowadzi proces beatyfikacyjny Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
Merrillville: Upamiętnienie rocznicy Chrztu Polski
W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej została poświęcona tablica upamiętniająca centralne obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski, które odbyły się w 2016 roku w Merrillville.
Zjazd Sztabów „Tak na serio”
W miniony weekend w krakowskim domu Salwatorianów na Zakrzówku odbył się Zjazd Sztabów Tak na Serio.
Wojsko Polskie ma nowych żołnierzy - kapłanów.
19.07.2019 r. 35 kapłanów z różnych zakątków naszego kraju, poprzez złożenie przysięgi wojskowej zostało żołnierzami. Przechodzą oni dwumiesięczne szkolenie w Akademii Wojsk Lądowych, by w przyszłości pełnić funkcję kapelanów.
Dobroszyce: „Czemu nie?”
W Dobroszycach rozpoczęło się 26. Salwatoriańskie Forum Młodych pod hasłem: "Czemu nie?". Przyjechało 450 uczestników
Meksyk – śluby wieczyste br. Salvadora SDS
W wigilię uroczystości Najświętszej Trójcy oraz urodzin założyciela salwatorianów, sługi Bożego O. Franciszka Jordana, br. Salvador Peñaloza Hernandez SDS, przynależący do Polskiej Prowincji Salwatorianów, złożył śluby wieczyste, które w imieniu prowincjała przyjął ksiądz Mirosław Stanek SDS konsultor prowincjalny.
Strona 4 z 174