Wydarzenia

Bielsko-Biała: Opłatek Zespołu Hospicyjnego
W sobotę 29 grudnia 2018 roku, w domu zakonnym salwatorianów przy parafii NMP Królowej Polski miała miejsce wigilia dla zarządu i wolontariuszy naszego Hospicjum św. Kamila. Był z nami emerytowany Bp Tadeusz Rakoczy.
RMS: Spotkanie świąteczno-noworoczne
W sobotę 29 grudnia rozpoczęliśmy czterodniowe spotkanie sylwestrowe organizowane przez RMS. Młodzież z wielu polskich miast przyjechała do Trzebnicy, żeby wspólnie spędzić ten przełomowy czas.
Warszawa: Wyjątkowe spotkanie wigilijne
Podobno młodych ludzi nie ma w Kościele. Duszpasterstwo akademickie i postakademickie STUDENT+ pokazuje, że jest ich całkiem sporo! Żeby spotkać się przy Wigilijnym stole, potrzebowali wynająć dużą salę w ośrodku kultury, aby się w niej pomieścić.
Miłość na sianie urodzona
Czy kłujące siano we żłobie było przygotowaniem do kolców cierniowej koronny? Być może. Na pewno okoliczności narodzin Bożego Syna nie były przypadkowe. Nasz zaskakujący Pan swoje Bóstwo wydał na ubóstwo dla zbawienia człowieka. Miłosierny od zawsze, Miłosierny od zwiastowania, Miłosierny od narodzin, Miłosierny we śmierci swej i w Zmartwychwstaniu, Miłosierny znowu, teraz i na zawsze. Miło się...
Warszawa: Na tropie Jezusa z Nazaretu
Staje się już tradycją, że duszpasterstwo akademickie i postakademickie STUDENT+ w trakcie adwentu organizuje Weekend Skupienia. Tym razem odbył się on w dniach 14-16 grudnia 2018 roku w podwyszkowskim Loretto, w malowniczo usytuowanym Domu Rekolekcyjnym prowadzonym przez siostry loretanki.
Salwatorianin odznaczony przez Prezydenta RP
Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 28 września 2018 roku nasz współbrat, ks. dr hab. Ambroży Skorupa, prof. KUL został odznaczony medalem srebrnym za długoletnią służbę.
Konferencja naukowa w Lublinie
Instytut Jana Pawła II zorganizował 14 grudnia br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim kolejną sesję naukową poświęconą myśli filozoficznej śp. ks. prof. Tadeusza Stycznia.
Pożegnanie: Śp. Ks. Paschalis Policki SDS, 1933-2018
Dnia 15 grudnia 2018 roku w mikołowskim domu zakonnym zmarł Ks. Paschalis Policki. Pogrzeb odbył się dnia 19 grudnia br. o godz. 12.00 w kościele pw. NMP Matki Zbawiciela. Został pochowany w grobowcu zakonnym na cmentarzu parafialnym.
Krzywin: Przyrzeczenia Świeckich Salwatorianów
Dnia 8 grudnia obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu przypadała także kolejna już, 137 rocznica założenia Salwatorianów przez Ojca Franciszka od Krzyża.
Bielsko-Biała: Bliżej błogosławionych
Wyjątkową uroczystość przeżywali wierni parafii Salwatorianów pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, w drugą niedzielę adwentu br. W tym dniu podczas sumy wprowadzono do świątyni relikwie trzech błogosławionych: ks. Jerzego Popiełuszki, o. Zbigniewa Strzałkowskiego OFM Conv oraz o. Michała Tomaszka OFM Conv.
Strona 4 z 166