Wydarzenia

Bielsko Biała: Tydzień misyjny u Salwatorianów
W kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej tegoroczny tydzień misyjny poświęcony był modlitwie za tych, którzy poświęcili się misjom oraz rozbudzaniu ofiarności na rzecz ich działań.
Bagno: Dom „ToTu”
Staraniem duszpasterzy RMS i SOP od lipca tego roku budynek, który do tej pory służył jako „klerykat” WSD w Bagnie, przeznaczony został na Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i przyjął nazwę Dom „ToTu”.
Bielsko Biała: Dzień otwarty w Hospicjum św. Kamila
Domowe Hospicjum św. Kamila mające swoją siedzibę w salwatoriańskim kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie swojej działalności. Od powstania kierowane jest przez lek. med. Annę Byrczek, która obecnie skupia wokół swojej inicjatywy grupę liczącą ok. 80 osób, składającą się z lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, kapłanów i...
Wrocław: Spotkanie rekolekcjonistów
11 października, we Wrocławiu, odbyło się spotkanie rekolekcjonistów i misjonarzy ludowych. Na zaproszenie dyrektora referatu, ks. Huberta Kaliszewskiego, odpowiedział ks. prowincjał Józef Figiel, a także współbracia rekolekcjoniści: ks. Wiesław Orawiecki, ks. Albert Poloczek, ks. Andrzej Uruski, ks. Janusz Kaliciak, ks. Tomasz Niedziela, ks. Jerzy Morański, ks. Szymon Szepietowski oraz ks....
Mikołów: Jubileuszowy odpust
W niedzielę 17 października br., parafia salwatoriańska w Mikołowie przeżywała jubileuszowy odpust. Było to dziękczynienie za 90 lat obecności Salwatorianów i 70 lat istnienia parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie.
Trzebnica: Uroczystości jadwiżańskie 2021 r.
Pielgrzymką osób chorych do grobu św. Jadwigi Śląskiej rozpoczęły się w Trzebnicy tegoroczne obchody ku czci św. Patronki Śląska. W tym dniu liturgii przewodniczył ks. Tomasz Górny SDS, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie, który także wygłosił homilię. Zachęcił w niej m. in. do modlitwy za przyczyną świętej patronki.
Śp. ks. Włodzimierz Łaś SDS (1959 – 2021)
Ks. Włodzimierz Łaś przyszedł na świat 22 stycznia 1959 roku w Bytomiu na Górnym Śląsku. Wraz z młodszym bratem Zbigniewem, wychowywał się w rodzinie Stanisława i Wandy z domu Kasiniak. Sakrament chrztu świętego otrzymał w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu dnia 29 marca 1959 roku. W 1966 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej w rodzinnej miejscowości.
Pożegnanie aktora i pedagoga: śp. MEDARD PLEWACKI (1929-2021)
W nocy z piątku na sobotę 24 września zmarł śp. MEDARD PLEWACKI – zasłużony aktor, pedagog i przyjaciel wielu salwatorianów. Pogrzeb śp. Medarda, zaplanowany na sobotę 2 października 2021 roku, rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą Świętą w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Karmelkowej nr 94 we Wrocławiu, po której nastąpi złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu parafialnym przy ul....
Pożegnanie: Śp. Ks. Hieronim zak., Walenty Siwek SDS (1939-2021)
Rodzina Salwatoriańska żegna wieloletniego Misjonarza, który pociągnięty charyzmatem Bł. Franciszka Jordana, głosił Zbawiciela w Tanzanii.
Włochy: Relikwie Bł. Franciszka Jordana w Campovalano
Dnia 8 września 2021 roku w zabytkowym kościele św. Piotra Apostoła, którego początki sięgają X wieku, miała miejsce intronizacja relikwii bł. Franciszka Jordana. Wieczornej liturgii przy ołtarzu polowym przewodniczył bp Lorenzo Leuzzi ordynariusz diecezji Teramo-Atri, w której pracuje sześciu polskich salwatorianów w trzech miejscowościach: nadmorskim Tortoreto Lido i Scerne di Pineto oraz w...
Strona 4 z 188