Wydarzenia

Zmarł ks. Emil Jarco SDS
Dnia 14 sierpnia 2022 roku, w szpitalu w Gryficach, zmarł niespodziewanie ks. Emil Jarco, salwatorianin.
Poświęcenie tablicy śp. ks. Józefa Zuziaka SDS
W niedzielę 31 lipca po Mszy Świętej o godz. 12 w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, Indiana została poświęcona i odsłonięta tablica poświęcona śp. ks. Józefowi Zuziakowi SDS.
Święto liturgiczne Bł. Franciszka Jordana
Dzień liturgicznego święta bł. Franciszka Jordana przypada 21 lipca. Nawiązuje on do daty przyjęcia sakramentu święceń przez Jana Jordana w roku 1878 w miejscowości Sankt Peter, gdzie znajdowało się seminarium duchowne diecezji fryburskiej w Badenii.
Trzebnica: „Bo świat to my!” – koncert charytatywny
W niedzielę, 26 czerwca 2022 roku w trzebnickiej bazylice, odbył się koncert charytatywny z udziałem dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, podczas którego można było wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy relację z koncertu oraz linki ze zdjęciami:
Muzyczna uczta w Trzebnicy
Słynna francuska maksyma głosi: Noblesse oblige (Szlachectwo zobowiązuje). Odnosząc tę maksymę do tytułu bazyliki mniejszej i Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, można powiedzieć, że one też zobowiązują. W takim kluczu można postrzegać koncert z udziałem Artystów światowej sławy i muzyką wybitnych kompozytorów, który odbył się 25 czerwca br., w sobotę, w trzebnickiej...
Śp. ks. Tadeusz Koncewicz (1940-2022)
W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dnia 29 czerwca 2022 roku, w wieku 82 lat zmarł ks. Tadeusz Koncewicz SDS - kapłan, salwatorianin, biblista i były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie.
Ks. Gerard Rogowski SDS (1931-2022)
Śmierć Księdza Generała Gerarda Rogowskiego SDS
Dnia 17 czerwca 2022 roku w Mikołowie zmarł ks. Gerard Rogowski SDS - przełożony generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela w latach 1975-1987. Pogrzeb śp. ks. Gerarda odbył się w parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie. Ciało Ks. Gerarda spoczęło w grobowcu Księży Salwatorianów na miejscowym cmentarzu.
Tak na Serio - edycja 2022
9 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio” rozpocznie się już w najbliższą niedzielę. Rodzina jej i jego oczami, samotne rodzicielstwo, dziedzictwo, które niesiemy z rodzin pochodzenia i to które przekazujemy swoim dzieciom – to niektóre z zagadnień, które podjęte zostaną podczas zapowiadanego Tygodnia. Przede wszystkim jednak „Tak na Serio” znów zaprasza nas do modlitewnej...
Święcenia kapłańskie - Trzebinia
28 maja 2022 r. Polska Prowincja Salwatorianów przeżywała bardzo ważny dzień. W Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini Biskup Karol Kulczycki SDS udzielił sakramentu święceń naszym salwatoriańskim diakonom. Uroczystości można było oglądać na kanale YouTube.
Konkurs Jordanowski Junior 2022
Zachęcamy najmłodszych do udziały w tegorocznej edycji Konkursu Jordanowskiego Junior! Regulamin konkursu znajdziecie poniżej.
Strona 4 z 191