Wydarzenia

Ukraina: Wyjątkowe święto
8 września 1918 roku, 100 lat temu, odszedł do domu Ojca, sługa Boży Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan, który powiedział: "dzieła Boże dojrzewają tylko w cieniu Krzyża". Pod krzyżem, 16 września, w sanktuarium Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzozdowcach, spotkali się księża i siostry z dekanatu stryjskiego archidiecezji lwowskiej, salwatorianie z Ukrainy i Polski z księdzem prowincjałem...
Warszawa: Rowerem do Niepokalanej
100 kilometrów, jeden dzień i wyjątkowa Patronka. 13 października z Kościoła Salwatorianów NMP Matki Zbawiciela na Mokotowie, wyruszy pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie. Jeśli jesteś miłośnikiem dwóch kółek i modlitwy, nie może zabraknąć Cię na starcie - zachęcają organizatorzy.
Podwójny jubileusz na Węgrzech
8 września to szczególny dzień dla członków salwatoriańskiej rodziny na całym świecie, bowiem oprócz święta narodzenia NMP, tego dnia przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek. 100. rocznicę śmierci naszego Czcigodnego Założyciela salwatorianie na Węgrzech uczcili razem ze świeckimi salwatorianami w kościele parafialnym w...
Pielgrzymka rowerowa
„POD PŁASZCZEM MARYI” ... Pod tym hasłem 8 września wyruszyła 5. Rowerowa Pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville.
Uroczystości w Bagnie
Tradycyjnie w dniach 7-8 września we wspólnocie seminaryjnej w Bagnie odbywają się uroczystości związane z przyjęciem do nowicjatu, obłóczynami i składaniem ślubów zakonnych. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci naszego Założyciela, uroczystości te rozpoczęły się 7 września o godz. 20.00, w kościele parafialnym w Bagnie, jubileuszowym modlitewnym czuwaniem z o. Franciszkiem...
Zakończenie Kapituły Generalnej
6 września br. miało miejsce oficjalne zakończenie prac kapituły generalnej Salwatorianów, ze wszystkimi towarzyszącymi elementami: z kończącymi przemowami i słowami podziękowań. Tego dnia zabrzmiał ostatni liturgiczny akord, którym było proste, lecz bardzo wymowny sprawowanie Eucharystii.
Bilaj: Odpustowy Dzień Wspólnoty
Koniec sierpnia niesie ze sobą wizję nieuchronnego pożegnania z Albanią, gdyż wielu parafian z Bilaj wraca do swych domów i pracy na emigracji we Włoszech, czy Grecji. Swoją misję kończą również wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy przez cały miesiąc pełnili tutaj posługę ewangelizacyjno-charytatywną.
Pożegnanie: Śp. Ks. Jan Tryboba SDS, 1940-2018
Dnia 29 sierpnia 2018 roku w Fortalezie, swą ziemską pielgrzymkę zakończył misjonarz salwatoriański wiele lat posługujący w Brazylii.
Nowy Generał Salwatorianów
Ks. Milton Zonta został ponownie wybrany Przełożonym Generalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie).
Idźcie i zapalajcie wszystkich!
To hasło XIX Kapituły Generalnej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która od 13 sierpnia br. odbywa się w St. Ottilien w Niemczech. Bierze w niej udział 48 ojców kapitulnych z różnych narodów, kultur i mentalności. Polskę reprezentuje 10 kapłanów.
Strona 4 z 162