Wydarzenia

Albania: Jordan ON AIR
Obchody Jubileuszowego Roku Ojca Jordana mają swój szczególny charakter na misyjnych stacjach w Albanii. Rodzina salwatoriańska spotyka się regularnie z okazji znaczących rocznic z życia Ojca Założyciela i historii Zgromadzenia. Salwatorianie, siostry salwatorianki i świeccy salwatorianie z terenu Albanii, chcąc uczcić setną rocznicę śmierci o. Franciszka Jordana, organizują regularne spotkania i rocznicowe czuwania modlitewne dla wiernych swoich parafii.
SOP: Niedziela DOBREGO PASTERZA
Dzisiaj świętujemy niedzielę Dobrego Pasterza. To dzień, w którym szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie. Modlimy się również o to, aby nasi pasterze: biskupi i kapłani kształtowali swoje serca i posługę na wzór Chrystusa, oddając życie za powierzonych sobie wiernych, a także poszukiwali tych, którzy jeszcze Chrystusa nie znają lub od Niego odeszli.
Albania: Pasterz za kratami
Wraz z rozpoczęciem roku duszpasterskiego, jesienią 2017 roku, abp Georg Frendo OP mianował proboszcza z Bilaj kapelanem zakładu karnego w Kruji. Wcześniej szpital psychiatryczny, obecnie zakład ten jest więzieniem o zaostrzonym rygorze, gdzie swoje kary odbywa ponad 230 osadzonych.
Wiosna w SOP-ie
DZIEJE SIĘ NOWE – pod tym hasłem chcemy zaprezentować Wam kilka spotkań w ramach Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Nawiązuje ono do dwuletniego programu duszpasterskiego w Polsce, którego celem jest odkrycie Osoby Ducha Świetego, otwarcie na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.
Weekend MAJOWY z SOP-em
Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku przygotował dwie propozycje na spędzenie weekendu majowego. Przed nami majówka na MAZURACH i majówka w BESKIDACH. Oba turnusy rozpoczną się w piątek 27 kwietnia i potrwają do 2 maja 2018.
„Návrat k životu”, czyli „Powrót do życia” po słowacku
W pierwszym kwartale 2018 roku ukazała się w języku słowackim książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS „Návrat k životu. Počúvanie Slova - Duchovné sprevádzanie - Uzdravovanie srdca” (Vydavateľstvo Salvator, Kraków 2018). Jest to przekład książki „Powrót do życia. Słuchanie Słowa - towarzyszenie duchowe - uzdrowienie serca” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2012); tłumaczką jest s. Helena Dudová.
WSD: Nowi słudzy Słowa i Eucharystii
W uroczystość Świętego Józefa, w naszej wspólnocie seminaryjnej, podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Prowincjał Józef Figiel SDS, alumni kursu III: kl. Piotr Dymon SDS, kl. Konrad Nowak SDS, kl. Karol Matecki SDS, kl. Kamil Stępień SDS, kl. Dominik Truchan SDS - przyjęli posługę lektora, a alumni kursu IV: kl. Krzysztof Biegun SDS, kl. Stanisław Biegun SDS i kl. Karol Koszyl SDS - przyjęli posługę akolity.
Krzywin: Misterium Paschalne 2018
W dniu 25 marca 2018 r. w kościele parafialnym w Krzywinie, dzieci, pod kierunkiem ks. Marka i p. Elżbiety, zaprezentowały inscenizację Męki Pańskiej. Podczas Misterium panowała przejmująca cisza, tak, że wszystkie teksty mówione i śpiewane głęboko przenikały do serc młodych i starszych słuchaczy.
Albania: Radość Niedzieli Palmowej
Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga (Łk 1, 30) to hasło tegorocznego, XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r., na szczeblu diecezjalnym. Z tej okazji do Tirany przyjechała młodzież z terenu całej archidiecezji Tirana-Durres. Spotkanie miało miejsce w salezjańskim centrum edukacyjnym Don Bosco.
Elbląg: Pomaganie przez odbijanie
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych „Lepszy Elbląg” zorganizowali charytatywny turniej piłki siatkowej dla Kuby Barszczewicza. Wzięło w nim ucział siedem zespołów. Dzięki ofiarności zawodników uzbierano kwotę 735 zł, które zostaną przeznaczone na operację Kubusia.
Strona 4 z 157