Wydarzenia

Święto bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana
21 lipca to dzień liturgicznego święta naszego błogosławionego założyciela i czas świętowania we wspólnotach zakonnych!
Święcenia diakonatu u salwatorianów
Trzech współbraci przyjęło święcenia diakonatu! Nasi współbracia z 5 roku otrzymali 27.05. 2023 r. dar diakonatu z rąk ks. bp Roberta Chrząszcza.
Polski akcent na kursie dla formatorów Ameryki Łacińskiej.
Z ramienia Generalatu w dniach 15-20 maja 2023 r. odbył się kurs dla formatorów Ameryki Łacińskiej. Miejscem spotkania była Brazylia (São Paulo), a za organizację i przebieg kursu odpowiadał nasz współbrat, ks. Krzysztof Gasperowicz SDS - konsultor generalny ds. formacji.
XI piesza pielgrzymka do Łagiewnik z Bielska Białej z udziałem Salwatoriańskiej Piątki
W majówkę odbyła się niezwykła, XI piesza pielgrzymka do Łagiewnik z Bielska Białej.
Kolejne kroki na drodze do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć.
W dniu dzisiejszym, w kaplicy domu prowincjalnego w Krakowie, wikariusz generalny, ks. Adam Teneta SDS, złożył przysięgę jako jeden z członków komisji historycznej w procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć, powołanej przez abp. Marka Jędraszewskiego. Kolejni członkowie komisji i cenzorzy teologowie uczynią to w najbliższym czasie.
Wizytacja generalna w Polsce.
Zakończyła się trwająca 3 tygodnie wizytacja naszych wspólnot przez zarząd generalny.
Pielgrzymka motocyklistów do Merrillville.
Już 14 raz pielgrzymi kierowali się do Merrillville na swoich jednośladach - naszego sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w USA. Pielgrzymka otwierająca sezon motocyklowy to już tradycja.
Rekolekcje z bp Erikiem Vardenem w CFD.
W Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, 5-7 maja, trwały rekolekcje z bp Erikiem Vardenem, trapistą.
Nasi salwatoriańscy klerycy uczestniczyli w mszy z papieżem Franciszkiem!
Klerycy wraz z dyrektorem studiów i towarzyszącymi im księżmi mieli okazję w czasie majówki odwiedzić Węgry i Czechy, gdzie spotkali naszych współbraci posługujących na co dzień w tych krajach.
Zaprzysiężenie pozostałych dwóch członków komisji historycznej i dwóch cenzorów teologów w procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć
W środę, 10 maja, w kaplicy arcybiskupów krakowskich, miało miejsce zaprzysiężenie pozostałych dwóch członków komisji historycznej i dwóch cenzorów teologów w procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć
Strona 3 z 195