Wydarzenia

Pożegnanie: Śp. Ks. Czesław zak. Zenon Zgudziak SDS (1924-2018)
Dnia 14 sierpnia 2018 roku w Mikołowie zmarł najstarszy polski salwatorianin Ks. Zenon Zgudziak. Wspólnota prowincji żegna wieloletniego misjonarza, prowincjała, wychowawcę i niestrudzonego apostoła Miłosierdzia Bożego.
Swalawa: Spotkanie młodzieży
W dniach od 10 do 12 sierpnia tego roku w Swalawie na Ukrainie, na Zakarpaciu, odbyło się już kolejne, VIII spotkanie młodzieży. Tematem głównym tegorocznego spotkania było: „Ty Jesteś drogą, prawdą i życiem”. Na spotkanie przyjechało około 90 osób z różnych zakątków Zakarpacia: Dołgie, Pereczyn, Użhorod, Mukaczewo i z innych parafii.
Merrillville: XXXI Pielgrzymka polonijna
W dniach od 11 do 12 sierpnia odbyła się kolejna piesza polonijna pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Organizowane przez polskich salwatorianów dwudniowe rekolekcje w drodze, przebiegały w tym roku pod hasłem: „Pod płaszczem Maryi”.
Albania: Jakubowy dzień
Droga do grobu św. Jakuba w Hiszpanii to największy szlak pielgrzymkowy w Europie. Wierni różnych narodowości i wyznań, indywidualnie czy grupowo, wyruszają w pątniczą podróż, by dotrzeć do Santiago de Compostela i pomodlić się przy relikwiach świętego Apostoła. Kult św. Jakuba Starszego dotarł również do Albanii.
CFD Kraków: Kard. Sarah poprowadzi rekolekcje
„Dla mnie żyć to Chrystus” (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości - REKOLEKCJE DLA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH 1-3 lutego 2019 - ZAPOWIEDŹ -
Ukraina: Poświęcenie kościoła w Podpolozziu
W niedzielę 22 lipca 2018 roku, w wiosce Podpolozzia na Ukrainie, na Zakarpaciu, gdzie pracują Salwatorianie od 2010 roku, odbyło się poświęcenie nowego kościoła. Głównym celebransem uroczystości był ordynariusz diecezji mukaczewskiej JE bp Antoni Majnek. W uroczystej liturgii uczestniczyli goście z Polski: ks. Józef Figiel SDS Prowincjał Salwatorianów i ks. Leszek Kopiec dyrektor Wydawnictwa Salwator. Obecni byli również miejscowi duszpasterze: ks. Tomasz Koza SDS i ks. Antoni Zięba SDS.
RMS: Forum młodych - relacja
25. Salwatoriańskie Forum Młodych dobiegło końca! Oto relacja z tego wydarzenia, które odbyło się w małej miejscowości Dobroszyce pod Wrocławiem. Wszystko rozpoczęło się w sobotę 7 lipca. W samo południe otwarto zapisy, uczestniczy otrzymali informatory, identyfikatory, długopis i firmowe koszulki – zestaw przetrwania na następne 10 dni. Radosna atmosfera witająca przyjezdnych panowała przed budynkiem Caritasu przez kolejne kilka godzin.
Elbląg: Charytatywny przejazd rowerowy
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej był współorganizatorem charytatywnego przejazdu rowerowego dla Liwii Radomskiej. Liwa urodziła się w Elblągu, jako zdrowe dziecko.
Śp. Ks. Jan zak. Tadeusz Wróblewski SDS, 1930-2018
Wspólnota salwatoriańska dziękuje Miłosiernemu Bogu za dar życia Śp. Ks. Tadeusza Wróblewskiego. Odszedł do Pana w: 88 roku życia, 61 roku kapłaństwa i 68 roku życia zakonnego.
WAPM: ZIELONA zaprasza
Dnia 5 sierpnia 2018 roku, z kościoła akademickiego pw. św. Anny w Warszawie, wyruszy salwatoriańska Grupa ZIELONA Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. To już 35. raz salwatorianie będą pielgrzymować z młodzieżą z Warszawy na Jasną Górę. Z racji przeżywanego jubileuszu stulecia narodzin dla nieba O. Franciszka Jordana, pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Nie wolno Ci spocząć!”.
Strona 2 z 159