Wydarzenia

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
W ŚDM uczestniczyło 5 grup salwatoriańskich - 40 osobowa grupa połączonych sił naszych apostolatów młodzieżowych, grupa z Australii, grupa z Ameryki Łacińskiej, grupa złożona z parafian z Elbląga i Piastowa oraz grupa kleryków z Tor de Cenci w Rzymie.
Kontynentalne Warsztaty Salwatoriańskich Formatorów
Już po raz drugi odbyły się warsztaty dla formatorów organizowane przez Generalat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Za ich przebieg odpowiada współbrat z naszej prowincji ks. dr Krzysztof Gasperowicz SDS, sekretarz generalny ds. formacji.
Przyjęcie do postulatu
145 rocznicę święceń kapłańskich naszego błogosławionego Założyciela, o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana, zostało przyjętych czterech kandydatów do postulatu: Piotr, Adam, Robert i Kacper.
Wprowadzenie relikwii w Veronie.
W niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, w malowniczej kaplicy domu zakonnego salwatorianów na "Wzgórzu Miłosierdzia Bożego" w Veronie, w stanie New Jersey, USA, odbyła się niezwykła uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela zgromadzeń zakonnych Salwatorianów i salwatorianek, oraz bł. Marii od Apostołów, współzałożycielki Kongregacji Sióstr...
Festyn parafialny w Obornikach Śląskich.
W Obornikach Śląskich odbył się Salwatoriański Festyn Rodzinny z okazji odpustu ku czci św. Antoniego Padewskiego. Wydarzenie to było okazją do wspólnej radości, modlitwy oraz odkrywania charyzmatu salwatoriańskiego.
10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Trzebini.
To już 10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.
Bracia zakonni przyjęli posługę akolitatu.
18 czerwca o godz 11:30 odbył się odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini w naszym sanktuarium. Podczas tej uroczystości Ksiądz Prowincjał Józef Figiel SDS wprowadził w posługę akolitatu sześciu braci zakonnych z naszego zgromadzenia.
Spotkanie kontynentalne w Rzymie.
Superiorzy jednostek europejskich spotkali się w Rzymie i omawiali przyszłość salwatorianów na starym kontynencie!
Święcenia diakonatu w Rzymie.
29 czerwca w Tor de Cenci w Rzymie, w naszym międzynarodowym seminarium misyjnym został wyświęcony na diakona członek Polskiej Prowincji Salwatorianów Adrian Novelo SDS.
Zakończyło się 30 Salwatoriańskie Forum Młodych
Jubileuszowe Forum Młodych za nami! Wspaniały czas modlitwy, spotkań, warsztatów i pracy z młodzieżą.
Strona 2 z 195