Wydarzenia

Bilaj (Albania): Dom Ludzi Dobrej Woli

Ręce gotowe do pracy, głowa pełna pomysłów i serca wypełnione potrzebą pomagania - tak krótko można opisać wolontariuszy, którzy przez całe wakacje przyjeżdżali do Bilaj. Nie przerażała ich nieznajomość języka, obca kultura, ani czterdziestostopniowe upały. Byli tu po to, żeby dzielić się sobą  z...

Pielgrzymka: Zielona na Jasnej Górze!

Kolejna salwatoriańska grupa pielgrzymkowa zdobyła szczyt jasnogórskiego Sanktuarium Matki Bożej. Uczestnicy Zielonej wyznaczyli sobie za zadanie budzenie sumień ludzi napotykanych na swojej trasie, a pomagały im w tym... wuwuzele.

Generalat: Synod Generalny - Powrócić do pierwotnej miłości

Dnia 14 lipca, w środę rozpoczął się XIII Synod Generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, który ma trwać pełne dwa tygodnie. Hasłem tegorocznego spotkania przedstawicieli salwatorianów z całego świata jest: „Powrócić do pierwotnej miłości. Na drodze do XVIII Kapituły Generalnej”.

USA: Za oceanem też pielgrzymują do MB Częstochowskiej

W dniach 7 – 8 sierpnia odbyła się XXIII piesza pielgrzymka polonijna z Chicago do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana. Grupie ponad pięciu tysięcy pielgrzymów przewodniczył arcybiskup Thomas Wenski (pochodzenia polskiego) metropolita Miami na Florydzie.

Koczurki: „Dziesięć przykazań wiezionych w siodle”

Stało się już tradycją, że na przełomie czerwca i lipca z Trzebnicy do Lichenia wyrusza Konna Pielgrzymka. Już piąty raz grupa sympatyków i miłośników koni wraz z księdzem kapelanem Krzysztofem Dorną SDS udała się w drogę do Matki Bożej Licheńskiej.

Pielgrzymka: Wyruszyli!

Bladym świtem, gdy Warszawa powoli budziła się do życia, w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu o godz. 5.30 rozpoczęła się XXX Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani rozpoczęto od uroczystej Mszy św., której przewodniczył Metropolita...

Meksyk: Vacaciones con Dios

W dniach od 19 do 22 lipca salwatorianie pracujący w parafii San Jose Obrero w Campeche zorganizowali wraz z katechetami „Vacaciones con Dios” dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Miejscem wakacyjnego odpoczynku była miejscowość oddalona...

Meksyk: Zakończenie roku szkolnego w szkołach salwatoriańskich

Pierwsza połowa lipca jest czasem bardzo intensywnym dla dzieci i młodzieży ze szkół prowadzonych przez salwatorianów ze względu na zakończenie roku szkolnego. W ostatnich dniach miało ono miejsce w Liceum Fray Angélico i Instytucie Mendoza.

Bielsko-Biała: Cel osiągnięty!

XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej dotarła na Jasną Górę. Ze wzruszeniem, wielką radością w sercu oraz pieśnią na ustach powitano dzisiaj Czarną Madonnę – Tę, do której w pocie czoła i utrudzeniu podążano przez sześć dni.

Bagno: Postulat 2010

Przełom czerwca i lipca to co roku czas podejmowania ważnych, często życiowych decyzji dla wielu młodych ludzi. Jedni otrzymują wyniki egzaminów maturalnych, inni kończą studia, bądź kolejny rok studiów i pytają „co dalej?”. Jakie podjąć decyzje, aby nie zmarnować życia?

Strona 189 z 191