Wydarzenia

Węgry: Przyjęcie do postulatu

W sobotnie popołudnie, 17  lipca br. podczas Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Galgahévíz na Węgrzech oficjalnie rozpoczął się okres postulatu dla Balázsa Varga, który pochodzi z Sződliget, z parafii gdzie pracują salwatorianie. 

Dobroszyce: Zwariuj, aby żyć!

Dobroszyce. Co to za miejsce? Jaki jest jego fenomen, że od kilkunastu lat przyjeżdżają tam młodzi ludzie i rok rocznie żałują, że nie mogą zostać dłużej? Dobroszyce to miejsce, w którym od wielu już lat dzięki duszpasterzom, którzy wspólnie z młodzieżą tu przyjeżdżają, „szyje się...

Trzebnica: Pogrzeb ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS

W poniedziałek, 19 lipca 2010 roku, w trzebnickiej bazylice odbył się pogrzeb kapłana, salwatorianina, naukowca, nieprzeciętnego czciciela św. Jadwigi oraz miłośnika Trzebnicy i Dolnego Śląska. 

Meksyk: Salwatoriańska formacja nauczycieli

Przez trzy soboty nauczyciele - ze szkół powierzonych salwatorianom oraz z dwóch nowych, które mają zostać otwarte w tym roku - uczestniczyli w formacji pedagogicznej o mocnym zabarwieniu salwatoriańskim. Organizatorami dni formacyjnych byli nasi współbracia  w Campeche.

Trzebnica: Zmarł ks. prof. Antoni Kiełbasa SDS

Dnia 15 lipca, w swojej pracowni naukowej, zakończył ziemskie życie salwatorianin, historyk, wielki czciciel św. Jadwigi Śląskiej, orędownik pojednania polsko-niemieckiego oraz miłośnik Trzebnicy i Dolnego Śląska

Bagno: Międzynarodowy Plener Malarski

W niedzielę 3 lipca 2010 na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Oborniki Śląskie 2010”.

Kraków: Złoty Jubileusz Święceń

We wtorek 29 czerwca 2010 roku w kościele rektoralnym pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie odprawiona została uroczysta Msza Święta z okazji jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich.

Salwatorianin w służbie Betanii

W 80-tym roku istnienia zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, założonego w Trzebini przez salwatorianina Sługę Bożego Księdza Józefa Chryzostoma Małysiaka, żegnamy kapelana sióstr Betanek księdza Józefa Molikiewicza, posługującego w Betanii przez 38 lat.

Węgry: „Razem na drodze”

W dniach 25-26 czerwca 2010 roku w salwatoriańskiej parafii w Galgahévíz (Węgry) odbyło się VI Spotkanie Diecezji Vác pod hasłem „Razem na drodze”. Uczestnikom towarzyszyły słowa z Listu do Koryntian: „Różne są dary łaski i różne posługiwania, ale ten...

Komory: Konsekracja nowego biskupa

W dniu 1 maja 2010 r. Benedykt XVI podniósł istniejącą od 1975 r. administraturę apostolską Komorów na Oceanie Indyjskim do rangi wikariatu apostolskiego Archipelagu Komorów. 19 czerwca 2010 roku, w głównym kościele misji w Moroni (stolica Komorów), odbyła się konsekracja nowego biskupa Charlesa Mahuza Yava SD.

Strona 188 z 189