Wydarzenia

Salwator: Ekologiczna, odważna i smaczna lektura

W niedziele 7 listopada  br. zakończyły się 14. Targi Książki w Krakowie. Ze wstępnych szacunków wynika, że kolejny raz został pobity rekord frekwencji. Targi odwiedziło blisko 30 tysięcy osób. Wśród wystawców nie zabrakło katolickiego wydawnictwa Salwator.

Mikołów: Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego

Słowa Jezusa z Ewangelii św. Mateusza o wrażliwych na ubogich, głodnych, spragnionych i innych potrzebujących stały się mottem homilii wygłoszonej w czasie pogrzebu salwatoriańskiego misjonarza ks. Franciszka Rumińskiego.

Wrocław: Zatroskani o nowe powołania

Owocem roku kapłańskiego w Diecezji Wrocławskiej jest comiesięczna pierwszoczwartkowa Msza Św. odprawiana w miejscowej katedrze w intencji powołań. Dnia 4 listopada br. WSD Salwatorianów wraz ze zgromadzeniem sióstr boromeuszek wspólnie przygotowało listopadową liturgię.

Węgorzewo: W myśliwskiej podążać pielgrzymce uczciwie

Jesień jest czasem myśliwych. Trzeciego listopada przypada wspomnienie św. Huberta - patrona myśliwych i leśników. Tego dnia myśliwi rozpoczynają kolejny sezon polowań. W tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. Hubertowin lub Hubertusów czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym...

Pożegnanie: Nie potrafił się oprzeć Bożemu wezwaniu

Czy można sobie wymarzyć datę śmierci? Czy jest na nią najbardziej odpowiedni czas? Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem, który wzmaga w wierzących pragnienie życia wiecznego i pobudza nadzieję w uczestnictwo w zmartwychwstaniu Zbawiciela. W tym dniu Bóg zaprosił do siebie ks. Franciszka Rumińskiego.

Warszawa: Drobne gesty solidarności

Nie wielkie słowa, ale małe czyny się liczą. Grupa wolontariuszy skupiona przy salwatoriańskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie zorganizowała akcję charytatywną na rzecz dzieci w Albanii. To pierwsza i od razu udana akacja młodzieży rozpoczynającej przygodę z salwatoriańskim wolontariatem misyjnym.

Oborniki Śląskie: Odpust św. Judy Tadeusza i Tydzień Misyjny

Salwatoriańska parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śl. obchodziła 24 października odpust parafialny ku czci swojego Patrona. Ponadto świętowano Tydzień Misyjny, w którego organizację włączyli się alumni WSD w Bagnie...

Meksyk: Marcha Misionera po raz trzeci!

Już po raz trzeci z rzędu polscy salwatorianie z Meksyku zorganizowali Marsz Misyjny (marcha misionera), którego celem było przypomnienie o misyjności Kościoła poprzez spotkania formacyjne i radosny przemarsz ulicami parafii salwatoriańskiej.  W przygotowanie tego wydarzenia były zaangażowane wszystkie młodzieżowe grupy parafialne, które zajęły się zarówno przystrojeniem kościoła jak i organizacją śpiewu, modlitw oraz opieki medycznej.

Meksyk: Takiego Tygodnia jeszcze nie było

W dniach 11-17 października po raz pierwszy w Meksyku zorganizowano Salwatoriański Tydzień Matki Zbawiciela. Pomysł wyszedł od salwatoriańskich misjonarzy oraz dyrekcji salwatoriańskich szkół w stanie Campeche. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół wraz z nauczycielami, wierni z parafii św. Józefa oraz rodzice i zaproszeni goście.

Węgorzewo: Sezon żeglarski zamknięty

Parafia pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie od 2002 roku współpracuje z Klubem Morskim LOK. Dzięki tej współpracy co roku organizowane są przy parafii kursy żeglarskie dla ubogiej młodzieży. W tegorocznym sezonie żeglarskim kurs taki ukończyło 21 młodych adeptów żeglarstwa. W niedzielę 24 października w kościele p.w. Dobrego Pasterza w Węgorzewie miała miejsce Msza Św. kończąca sezon żeglarski 2010.