Wydarzenia

Bielsko Biała: Dziękczynienie u Salwatorianów
Wielka radość zapanowała w Rodzinie Salwatoriańskiej. Ich założyciel, Czcigodny Franciszek Maria od Krzyża Jordan został wyniesiony na ołtarze. Uroczystość beatyfikacyjna odbyła się 15 maja 2021 r., w bazylice św. Jana Apostoła na Lateranie w Rzymie.
Trzebnica: Koncert: „Ks. Franciszek Jordan - Apostoł bez granic”
16 maja 20215 r. w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbył się koncert dziękczynienia za beatyfikację ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Wydarzenie odbyło się pod patronatem “Niedzieli Wrocławskiej”.
Verona: dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana
Na całym świecie trwa radość rodziny salwatoriańskiej za wyniesienie do chwały ołtarzy Ojca Franciszka Jordana. Również wspólnota Salwatorianów w Veronie, NJ, w niedzielę 16 maja 2021 r. dziękowała za dar beatyfikacji Założyciela.
Dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana: Bazylika św. Piotra
Rodzina Salwatoriańska na całym świecie z wielką radością przeżywa wczorajszą beatyfikację naszego Czcigodnego Założyciela bł. Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie o godzinie 15: 00, odbyło się specjalne nabożeństwo różańcowe oraz uroczysta Eucharystia dziękczynna, której przewodniczył Kardynał Pietro...
Dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana: Anioł Pański z Papieżem
Dziś w południe, tj. 16 maja 2021 roku, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Placu Świętego Piotra w Rzymie, papież Franciszek uczestniczył wspólnie z wiernymi w modlitwie Anioł Pański. To spotkanie modlitewne było okazją do wyrażenia wdzięczności za beatyfikację Założyciela salwatorianów i salwatorianek.
Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan błogosławionym!
Dzisiaj, w sobotę 15 maja 2021 roku, w Arcybazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie o godzinie 11:00, w imieniu Ojca Świętego papieża Franciszka, Kardynał Angelo de Donatis ogłosił naszego Czcigodnego Założyciela Ojca Franciszka Marię od Krzyża Jordana błogosławionym.
Śp. Ks. Kazimierz Oleksy SDS (1966-2021)
Śp. Ks. Kazimierz Oleksy SDS zmarł 4 maja 2021 roku w Millville w New Jersey (USA)
Beatyfikacja: Transmisje w języku polskim
Uroczystość Beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która odbędzie się dnia 15 maja 2021 roku w rzymskiej Bazylice Laterańskiej, będzie retransmitowana z tłumaczeniem na język polski dzięki uprzejmości TV Trwam i EWTN.
Trzebnica: Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej
16 maja (niedziela) o godz. 16.00 odbędzie się Koncert dziękczynienia za beatyfikację ks. Franciszka Jordana.
Bielsko Biała: Uroczystość odpustowa w parafii NMP Królowej Polski
Kościół w Polsce 3 maja obchodził uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Z tej okazji świętowano również w parafii pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Ku czci swojej Patronki odprawiono koncelebrowaną, dziękczynną sumę odpustową, wyrażając wiarę w szczególną opiekę Matki Bożej Królowej Polski.
Strona 10 z 191