Wydarzenia

Warszawa: „ROZKRĘCAMY WIARĘ”
Stowarzyszenie StudentPlus serdecznie zaprasza na jednodniową pielgrzymkę rowerową do Ostrówka, która odbędzie się 5 października 2019 r. Celem naszego pielgrzymowania będzie dom św. Faustyny Kowalskiej i będzie to kolejne wydarzenie z cyklu „Rozkręcamy Wiarę”.
USA: Na rowerze do Matki Boskiej
W dniach od 15 do 21 lipca 2019 r. odbyła się IV Międzystanowa Pielgrzymka Rowerowa z Bostonu, MA do Amerykańskiej Częstochowy (Doylestown, PA). Na całej trasie - 560 km - w pielgrzymce wzięło udział dwóch salwatorianów, ks. Włodzimierz Łaś i ks. Andrzej Waśko.
W odwiedzinach u Salwatorianów...
Jednym z elementów pracy duszpasterskiej Salwatorianów w Albanii jest praca z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza z liturgiczną służbą ołtarza, czyli ministrantami. W obu parafiach, na których posługują Salwatorianie (Bilaj i Koplik), jest ich ponad 50-ciu, co stanowi naszą dumę i wyróżnia nas spośród innych parafii.
Jubileusz parafii w Obornikach Śląskich
16 września 1984 r. ówczesny metropolita wrocławski ks. abp Henryk Gulbinowicz dokonał konsekracji ołtarza i murów kościoła poewangelickiego przy ul. Trzebnickiej 35 w Obornikach Śląskich.
Szpital św. Jana Pawła II w Krakowie ma relikwie bł. Hanny
Szpital Specjalistyczny im. Świętego Jana Pawła II w Krakowie to nowe miejsce naszej salwatoriańskiej posługi. Decyzją księdza Prowincjała i Jego Rady z dniem 1 lipca 2019 roku do posługi kapelanów w Szpitalu zostali posłani ks. Robert Stachowicz SDS i ks. Ireneusz Kiełbasa SDS.
Uroczystości w Bagnie
W dniach 7-8 września we wspólnocie seminaryjnej w Bagnie miały miejsce uroczystości związane ze ślubami zakonnymi.
Dni pustyni z kardynałem Luisem A. Tagle (14-16 lutego 2020)
Kard. Luis Antonio Tagle poprowadzi rekolekcje dla duchownych i osób konsekrowanych „«W zwoju Księgi o mnie napisano» (Ps 40, 8). Moje życie w Księdze Psalmów” w dniach 14-16 lutego 2020 roku w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.
Oborniki Śląskie: Audycja o życiu naszej parafii
Dnia 22 sierpnia w parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego została nagrana audycja o życiu naszej wspólnoty parafialnej.
Trzebnica: Odpust św. Bartłomieja i obchody 800-lecia konsekracji Bazyliki
Jak z wieloma Bożymi dziełami, także to zaczęło się w ciszy. Adoracja w milczeniu trwająca od 16 sierpnia stanowiła duchowe zaplecze przygotowania na nadchodzące uroczystości. Dzień i noc osoby, które wyraziły do tego gotowość, czuwały przed Najświętszym Sakramentem.
Międzywodzie: Jubileusz s. M. Goretti SDS
W niedzielę 18 sierpnia, w kaplicy Domu Zakonno-Rekolekcyjnego Salwatorianów w Międzywodziu, miała miejsce piękna uroczystość. Siostra Maria Goretti Guziak salwatorianka, obchodziła jubileusz 60. lat profesji zakonnej.
Strona 10 z 180