Wydarzenia

Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan błogosławionym!
Dzisiaj, w sobotę 15 maja 2021 roku, w Arcybazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie o godzinie 11:00, w imieniu Ojca Świętego papieża Franciszka, Kardynał Angelo de Donatis ogłosił naszego Czcigodnego Założyciela Ojca Franciszka Marię od Krzyża Jordana błogosławionym.
Śp. Ks. Kazimierz Oleksy SDS (1966-2021)
Śp. Ks. Kazimierz Oleksy SDS zmarł 4 maja 2021 roku w Millville w New Jersey (USA)
Beatyfikacja: Transmisje w języku polskim
Uroczystość Beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która odbędzie się dnia 15 maja 2021 roku w rzymskiej Bazylice Laterańskiej, będzie retransmitowana z tłumaczeniem na język polski dzięki uprzejmości TV Trwam i EWTN.
Trzebnica: Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej
16 maja (niedziela) o godz. 16.00 odbędzie się Koncert dziękczynienia za beatyfikację ks. Franciszka Jordana.
Bielsko Biała: Uroczystość odpustowa w parafii NMP Królowej Polski
Kościół w Polsce 3 maja obchodził uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Z tej okazji świętowano również w parafii pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Ku czci swojej Patronki odprawiono koncelebrowaną, dziękczynną sumę odpustową, wyrażając wiarę w szczególną opiekę Matki Bożej Królowej Polski.
Śp. Ks. Leszek Nowak SDS imię zakonne: Honoriusz (1940-2021)
Ks. Leszek Nowak urodził się dnia 10 października 1940 roku, we wsi Siedlec w powiecie tarnowskim. Wraz z braćmi i siostrami wzrastał w rodzinie Mieczysława i Anny zd. Pawlik. W 1947 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Siedlcu. W związku z tym, iż była to szkoła 6-klasowa, przeniósł się do szkoły podstawowej w Rudce, aby ukończyć 7 klasę. Następnie kontynuował naukę w liceum...
Spotkanie Rodziny Salwatoriańskiej
17 kwietnia 2021 roku, w domu zakonnym Salwatorianek w Goczałkowicach-Zdroju, odbyło się kolejne spotkanie liderów trzech gałęzi Rodziny Salwatoriańskiej - kapłanów, sióstr i świeckich.
Elbląg: Niedziela biblijna
W tym roku, w parafii pw. św. Brata Alberta w Elblągu, Niedzielę Biblijną rozpoczynającą XIII Tydzień Biblijny przeżywaliśmy w łączności z ojcem Franciszkiem Marią od Krzyża Jordana, założycielem wspólnoty salwatorianów. Z jednej strony dlatego, że 15 maja w Rzymie ojciec Jordan będzie wyniesiony do chwały błogosławionych, będziemy mogli modlić się za jego wstawiennictwem, a gdyby nie on i jego...
Bielsko-Biała: Niosą pomoc i nadzieję
W oktawie Wielkanocy 8 kwietnia br. odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Hospicjum św. Kamila w salwatoriańskiej świątyni pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Modlono się za obecnych i zmarłych podopiecznych hospicjum i ich rodziny, za Hospicyjny Ruch Modlitewny, za przyjaciół, darczyńców oraz całą wspólnotę hospicyjną, która mimo trudnych warunków jakie powstały z powodu pandemii,...
Albania: Niespodziewany gość
W ciągu ostatniego czasu miało miejsce kilka wydarzeń, w których uczestniczyli Salwatorianie posługujący w parafii Bilaj.
Strona 1 z 182