Wydarzenia

Albański "Świat Misyjny"
„Świat Misyjny" to czasopismo Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Ten kolorowy dwumiesięcznik dla dzieci szkół podstawowych budzi zainteresowanie misjami i poczucie solidarności z pokrzywdzonymi dziećmi w świecie. Każdy nowy numer poświęcony jest jednemu z krajów misyjnych.
SOP: Czas zadumy i refleksji w Bagnie
Ferie z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań dobiegły końca. To, co dobre, przyjemne niestety szybko się kończy, ale miło i pożytecznie spędzony czas, pozostawia ślady w pamięci, we wspomnieniach, nowych przyjaźniach i znajomościach.
Albania: Wizytacja kanoniczna w Bilaj
Arcybiskup metropolita archidiecezji Tirana-Durres, ks. abp Georg Anthony Frendo OP, sprawuje swoją posługę na urzędzie ponad trzy miesiące. Od czasu swojej nominacji i ingresu do katedry tirańskiej systematycznie organizuje prace kurii i komisji diecezjalnych. Jednym z elementów duszpasterskiej działalności biskupa jest wizytacja kanoniczna w parafiach archidiecezji. Jako pierwsza do odwiedzin została wybrana salwatoriańska parafia w Bilaj.
Libiąż: Helenka znowu posłana
W czasie uroczystości pogrzebowych Śp. Helena Kmieć została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi. Na zakończenie Mszy św. otrzymała jeszcze jeden krzyż, skromny i prosty, ale bardzo wymowny.
Ferie z RMS-em
Czas ferii zimowych to intensywny okres dla wspólnoty Ruchu Młodzieży Salwatorańskiej. Zaplanowane trzy spotkania przebiegają pod hasłem „Rusz się z miejsca”. W swojej treści nawiązują do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego oraz stają się kontynuacją lipcowego spotkania młodzieży w Krakowie.
Trzebinia: Bogu i Helence dziękowali
Panu Bogu za dar jej pięknego życia i powołania… Jej za to, że była blisko Jezusa i Nim się dzieliła… „Dziękujemy!” To słowo było najczęściej powtarzanym w czasie modlitewnego czuwania przy trumnie Śp. Heleny Kmieć, które miało miejsce w sobotni wieczór, dnia 18 lutego br., w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.
Kraków: Ewaluacja i wyznaczanie nowych kierunków
Dnia 16 lutego 2017 roku w Krakowie, zakończył się XII Synod Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Przełożeni polskich salwatoriańskich wspólnot z kilkunastu krajów świata dokonali ewaluacji aktualnej sytuacji w prowincji w kilku aspektach: apostolskim i misyjnym, powołaniowym, formacyjnym oraz ekonomicznym.
SOP: Rekolekcje w Beskidzie Śląskim
Rekolekcje, to piękny moment, zatrzymania się i rozpoczęcia czegoś nowego w swoim życiu, to czas umocnienia swojej wiary oraz relacji z Panem Bogiem. I takim właśnie etapem był weekend od 10 do 12 lutego 2017 r. w Bystrej.
Kraków: Chcę bardziej!
Dnia 14 lutego 2017 roku rozpoczął się XII Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Uczestnikom synodu towarzyszy motto: „Nie wolno mi spocząć, chcę bardziej!” Jest ono inspiracją do tego, aby jeszcze mocniej włączyć się w realizację apostolskiego powołania.
RMS: Dzień Seniora w Elblągu
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej w Elblągu zorganizował Dzień Seniora. Wydarzenie składało się z dwóch części: Eucharystii i części artystycznej. W trakcie Mszy Świętej udzielano sakramentu namaszczenia chorych.
Strona 1 z 137