RMS: Dobre spotkanie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Dobre spotkanie

Pierwszy raz w miejscowości Kadyny (klasztor oo. franciszkanów) zostało zorganizowane spotkanie dla młodzieży z północy Polski. W dniach od 3 do 5 XI blisko 30 osobowa grupa z Elbląga, Pasłęka, Tolkmicka i Wejcherowa skupiała się w pięknym miejscu, odnajdując Boga w Piśmie, sakramentach i w człowieku.
{[description]}

Wrażeniami podzielili się uczestnicy na naszej stronie: www.rms.sds.pl, a poniżej spostrzeżenia jednej z organizatorek spotkania:

Dzień skupienia w Kadynach, z początkowego punktu widzenia, był dla mnie sprawą organizacyjną, bez większych oczekiwań. Nie nastawiałam się na większe przeżycia związane z moją wiarą czy też przemyśleniami, na które ciężko jest znaleźć czas w codziennym życiu. Temat przewodni wyjazdu przewija się jakiś czas w moim życiu pod różnymi hasłami, a ten brzmiał „Poszli i ogłosili”. Spędzając czas z młodymi ludźmi, którzy chętnie włączali się w punkty programu, był dla mnie motywacją, by wejść w to tak jak oni, poszukując Boga w rożnych środowiskach, momentach życia. Starałam się być dla nich świadectwem, po wielu latach doświadczenia, będąc we wspólnocie, różnych rekolekcjach, chciałam pokazać, że można spotkać Jezusa wszędzie, jeśli tylko się chce zrobić ten pierwszy krok i wyjść naprzeciw. Cieszę się, że mogłam dzięki tym „krótkim” rekolekcjom dać coś innym od siebie, a zarazem czerpać od nich radość tworzenia wspólnotowej rodziny w ten jeden weekend. Był czas na zabawę, integrację, czas w radości, oglądania filmu, ale to tylko dodatek do tego, co można było prawdziwego przeżyć poprzez słuchanie słowa Bożego, Eucharystię, wieczorną adorację i dzielenie się tym, co przeżyliśmy.


Zdjęcia na G+ https://photos.app.goo.gl/GeoMC6UkVbFK4R9S2

 


RMS: Dobre spotkanie Zobacz galerię