10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Trzebini.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Trzebini.

To już 10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.
{[description]}

W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini 15 czerwca zakończyła się kolejna edycja dwuletniej Szkoły Formatorek Zakonnych (2021-2023), prowadzonej pod patronatem Polskiej Prowincji Salwatorianów.

Wzięło w niej udział 47 sióstr zakonnych z instytutów apostolskich i kontemplacyjnych, pochodzących z Polski, Ukrainy (również siostry pracujące w Serbii i w Niemczech) i Słowacji.

W grupie absolwentek 37 sióstr odbywało formację nakierowaną na posługę w roli formatorki we własnym zgromadzeniu zakonnym a 10 sióstr uczestniczyło w Szkole w ramach własnej formacji stałej.

Podczas 11 sesji formacyjnych siostry wysłuchały 106 godzin wykładów i uczestniczyły w 127 godzinach pracy w dynamice grupy warsztatowej.

Program merytoryczny Szkoły Formatorek oparty jest na wskazaniach teologicznych i antropologicznych adhortacji „Vita consecrata” św. Jana Pawła II. Fundamentem całej formacji jest modlitwa Słowem Bożym w rytmie lectio divina (droga ze św. Piotrem i dwie serie ośmiodniowych rekolekcji). Siostry odbywają również rozmowy formacyjne z prowadzącymi zajęcia warsztatowe i z duszpasterzami CFD.

Kolejna edycja Szkoły rozpocznie się w październiku br. (więcej informacji na stronie CFD).

Gratulujemy siostrom i dziękujemy ks. Piotrowi Ślęczce SDS za informację i czuwanie nad projektem!